www.guyanakonsoloslugu.com
www.guyanakonsoloslugu.com
Duyurular Guyana Konsolosluğu Resmi Web Sitesi Değildir

Guyana Fahri Konsolosluğu İstanbul

Guyana Fahri Konsolosluğu İstanbul, Adresi:  

Meydan Sokak, Veko Giz Plaza, Kat: 2 34398 Maslak, İstanbul Türkiye


Guyana İstanbul Fahri Konsolosu:  

Bay Erol Makzume


Guyana İstanbul Fahri Konsolosluğu Görevi:


-Türkiye Guyana temsilcilik görevini onursal olarak  yürüten İstanbul Fahri Guyana  Konsolosluğu, Türkiye ile Guyana arasında karşılıklı ticari-ekonomik ve kültürel ilişkileri geliştirmek amacıyla projeler yürütmektedir.

-Fahri Guyana Konsolosluğu, diplomatik yetkiye sahip olmamasına rağmen Guyana’ya ticari, çalışma ve öğrenim amaçlı seyahat gerçekleştirmek isteyen kişilere, Guyana vize işlem prosedürü hakkında destek vermektedir. 

-Guyana Devleti’nin Türkiye dış temsilcilik görevi ile yetkilendirdiği Guyana Büyükelçiliği veya Guyana Konsolosluğu bulunmamasından ötürü Guyana vizesi işlemlerini Türkiye dışındaki temsilciliklerden yapmaları gerekmektedir.


Guyana İstanbul Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi: 

Tüm Türkiye'den bölge ayrımı yapmaksızın Türk Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye'de bulunan yabancı uyruklu kişiller Guyana vize işlemleri ve ya Guyana konsolosluk işlemleri için Guyana İstanbul Fahri Konsolosluğu'na başvuru da bulunabilirler. Guyana İstanbul Fahri Konsolosluğu üzerinden Guyana Vize başvurusu yapmak isteyen kişiler doğrudan ve ya Guyana vize işlemlerini gerçekleştiren seyahat acentaları aracılığıyla müracaatlarını gerçekleştirmeleri mümkün olmaktadır.


Guyana İstanbul Fahri Konsolosluğu Resmi Tatil Günleri:

Guyana İstanbul Fahri Konsolosluğu, Guyana Devleti'nin 2016 yılı resmi tatilleri ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 2016 yılı resmi tatillerinde hizmet verememektedir. Guyana vizesi işlemleri veya Guyana konsolosluk işlemleri için müracatta bulunacak kişilerin resmi tatil günlerini göz önünde bulundurarak seyahatlerini veya işlemlerini planlamalıdırlar.

 

Guyana Konsolosluğa Vize Başvurusu

Guyana Fahri Konsolosluğu'na vize müracaatları randevu sistemi ile alınmamaktadır. Guyana Fahri Konsolosluğu'na şahsen başvuru yapma zorunluluğu bulunmamaktadır. Guyana Fahri Konsolosluğu yetkili seyahat acentaları aracılığıyla yapılan vize işlemlerini kabul etmektedir. 


Guyana Konsolosluğu Vize Başvuru Formu
 
Guyana Konsolosluğu'na Guyana vize başvurusunda bulunacak kişiler, Guyana Vize Başvuru Formu'nu eksiksiz ve okunaklı bir şekilde doldurulmaları gerekmektedir.

Guyana Vize Başvuru Formu için tıklayınız.


Guyana Konsolosluğu Vize Talep Dilekçesi

Guyana Konsolosluğu'na yapılan Guyana vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği Guyana vize talep dilekçesi hazırlanmalıdır. 

Guyana vize başvurusu yapan Kişi İşveren ise; Guyana Konsolosluğu’na hitaben, şirketin antetli kağıdına, seyahat planını, amacını ve şirketteki ortaklığını/pozisyonu anlatan İngilizce yazılmış bir Dilekçe, imza ve kaşeli hazırlanmalı.

Guyana vize başvurusu yapan Kişi Çalışan ise; Türkiye’deki şirketten/kurumdan antetli kâğıda, İngilizce olarak yazılmış Guyana Vize Talep Dilekçesi: başvuru sahibinin kurum içi görevi, gidiş amacı, seyahat tarihleri, konaklamaya ilişkin bilgileri ve masrafların kimin tarafından karşılanacağı belirtilmeli.


Guyana Konsolosluğu Vize Ücreti

Guyana Vizesi için ödenmesi gereken Guyana vize ücreti; Guyana Konsolosluğu'na vize dosyasının teslim edilmesinin ardından vize harcı peşin Amerikan Doları olarak tahsil edilmektedir.

İstanbul Fahri Konsolosluğu